Facebook’ta Arkadaş Listesi Oluşturma

Facebook’ta paylaşım yaparken kimi zaman arkadaşlarımızdan bazılarının bunları görmesini istemeyiz ya da sadece belli bir grup insanın bunları görmesini isteriz. Paylaşımlarımızı bazı kişilere açmak bazı kişilere da kapatmak için aşağıdaki yöntemi kullanarak grup oluşturabilir istediğimiz gibi yönetebiliriz.

  • Facebook uygulamasına giriş yapıyoruz. Ana sayfada, sol tarafta arkadaşlar yazan bölüme tıklıyoruz.

facebook arkadaş listesi 1

  • Arkadaşlar yazan bölüme girdiğimizde daha önce mevcut olan arkadaş listelerimizi görebiliyoruz. Sağ üstteki liste oluştur bölümüne tıklıyoruz.

facebook arkadaş listesi 2

  • Liste oluştura tıkladığımızda karşımıza yeni bir pencere açılıyor. Buradaki ilgili alanları dolduruyoruz. Listeye vereceğimiz ismi girip bu listede kimlerin yer almasını istiyorsak o kişilerin isimlerini giriyoruz ve oluştura tıklıyoruz.

facebook arkadaş listesi 3

  • Listemizi oluşturmuş olduk. Şimdi en başa dönüyoruz. Ana sayfaya  gelip tekrar sol taraftaki arkadaşlar bölümüne tıklıyoruz. Oradan oluşturduğumuz listenin üzerine tıklıyoruz. Listeye daha önce kimler eklenmişse onların paylaşımları bu sayfada görünüyor. Bu listede yer alan kişilerin hangi paylaşımlarımızı ve bilgilerimizi görebileceğini ayarlamak için sağ üstte yer alan listeyi yönet bölümüne tıklıyoruz. Burada karşımıza yeni bir seçenekler bölümü çıkıyor. Bu menüden listeye kişi ekleme çıkarması yapabilir, gizlilik ayarları yapabiliriz.

facebook arkadaş listesi 4

 

Etiketler: , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. diddlem diyor ki:

    tam istediğim bir şeydi bu çok teşekkürler.

Yorum Yaz