Twitter Hesabımı Kalıcı Olarak Nasıl Silebilirim?

Twitter Hesabımı Nasıl Silebilirim ?

İnsanların duygu ve düşüncelerini belirli bir karakter sınırı ile dile getirdiği sosyal paylaşım sitesi Twitter’ın ülkemizde büyük bir kullanıcı kitlesi bulunmaktadır. Twitter’da kullanıcılar arkadaş çevresini takip etmenin yanı sıra; siyasetçi, oyuncu, şarkıcı, manken, kitap yazarları ve birçok farklı sektörlerden kişilerin paylaşımlarını takip edebilmekte hatta duygu ve düşüncelerini onlara  duyurmak amacıyla bağlantı vererek paylaşım yapabilmektedirler.

Kullanıcılar zaman zaman sosyal medya hesaplarından sıkılarak kısa süreliğine devre dışı  bırakmak ya da hesaplarını kalıcı olarak silmek istemektedirler. Twitter’da  hesabınızı dondurduğunuzda yaklaşık olarak yaklaşık  1 ay içerisinde yeniden giriş yapmadığınız takdirde hesabınız kalıcı olarak silinir.

Twitter’da Hesap Dondurma ve Silme Nasıl Yapılır ?

  • Öncelikle Twitter hesabımıza kullanıcı adı ve şifremiz ile giriş yaptıktan sonra sağ üst köşeden profil resmimizin üzerine tıklayıp, açılan menüden “Ayarlar” sekmesine tıklıyoruz.

twitter1

  • Ayarlar sekmesine tıkladıktan sonra karşımıza gelen ekranda sayfanın en altında bulunan “Hesabımı Devre Dışı Bırak” linkine tıklıyoruz.

twitter2

  • Hesabımı devre dışı bırak linkine tıkladıktan sonra karşımıza gelen pencerede bulunan bilgileri dikkatli bir şekilde okuyoruz ve hesabımızı kapatmak istediğimize eminsek işleme devam ediyoruz. Bu kısımda dikkat etmeniz gereken nokta hesabınız 30 gün dondurulur ve hesabınıza 30 gün içerisinde yeniden giriş yapmadığınız takdirde hesabınız kalıcı olarak silinir.

twitter3

  • Profilimizi “devre  dışı bırak butonuna” tıkladığımızda aşağıda görüldüğü gibi karşımıza son kez işlemin tamamlanması için şifre girmemizi isteyen bir ekran gelecektir. Şifremizi doğru bir şekilde girerek işlemimizi başarıyla tamamlıyoruz.

twitter4

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz