Xperia Eski Model Cihaz Kullananlara Müjde !..

Xperia’nın Xperia Overlay isimli programı sayesinde eski model Sony Xperia marka telefonlarınıza Android’in yeni güncellemelerini alabileceksiniz. Xperia Overlay yeni yazılımları Xperia Z serisinden başlayarak daha eski olan 2011-2012 Xperia modellerine port edebiliyor.

Xperia Overlay ekibinin şu andaki çalışmaları ise Android Lollipop sürümünü Xperia’nın eski modellerine de port etmek.

Android 5.0.2 sürümü için yapılan Xperia Overlay programının son sürümü, Xperia S, SL, Acro S ve Xperia Ion için yayınlanıyor. Ion için ayrıca daha stabil bir mod Xperia Overlay takımı tarafından eksikleri giderilerek yayınlanacak. Önümüzdeki ay içerisinde Xperia SP, P, U Sola, T, TL, TX, V, M ve L modelleri için de bu güncelleme gelecek. Xperia Arc, Arc S, Neo, Neo V, Neo L, Pro, Ray ve Sonly Xperia Play gibi daha eski cihazlar ise Android 4.4.4 sürümünü alabilecek.

xperiaoverlayocg

Güncellemeler sadece en son ve en yeni Android özelliklerini değil ayrıca birçok düzeltmeyi de beraberinde getirecek. CPU ve GPU optimize edilerek cihazın hızlı çalışmasını ve yeni oyunların da oynanabilir olmasını sağlayacak. Super Stamina Mode lie Ultra Stamina Mode batarya ömrünün daha uzun olmasını sağlayacak. Clear Audio teknolojisi ile kulaklıklardan alınan ses kalitesi çok daha yüksek ve temiz olacak. Destekleyen cihazlara ise DLNA ve Miracast özellikleri eğer donanımları yeterli ise eklenecek. Playstation 4 ile Remote Play uygulaması hakkında bir açıklama yapılmamış olmasına rağmen Xperia akıllı telefonların bazıları yeterli güce ve donanıma sahip. O nedenle Remote Play yapmayı denemekten zarar gelmez.

Yeni yazılım eskimiş olan Xperia telefonları desteklemeye bir süre aha devam edecek gibi duruyor. Android 6.0 Marshmallow’un duyurulması ile artık 4.4.4 KitKat ve 5.0.2 Lollipop şimdiden eskimiş gibi duruyor ancak eski model telefonların bu güncellemelere sahip olması, telefon ömrünü biraz daha uzatacaktır.

Etiketler: , ,

Yorum Yaz