Windows 10 ile Artık Korsan Oyun Oynanmayacak !

Windows yeni sürümü 10 ile artık lisanslı oyunları korsan yollarla işletim sisteminde oynanmasına izin vermeyecek. Daha önce yapılan hack yöntemleri oyunları korsan yolla oynayabilme şansı veriyordu. Ancak Windows 10 ile bu durum artık ortadan kalktı diyebiliriz.

 

Yaklaşı 55 milyon bilgisayarda kurulan ve bu sürümü ile büyük bir çıkış gerçekleştiren Windows firması en son sürümü Windows 10 ile artık korsan oyun oynamaya izin verilmeyecek. Windows şirketi, hizmet anlaşması kapsamında yasal olmayan oyunların ve yetki kapsamında olmayan donanım cihazlarını kullanımlarını tamamen kapatacak. Hizmetleri anlaşmasının en önemli maddelerinden biri ise şu şekilde “yazılımlarda yapılmış olan güncelleştirmeler ve bu hükümlerde yapılan yenilikler ”  olarak bildirilmiş ve 7B maddesi adı altında işleme konulacak.

win10oyunocg

Tabi bu sistem en sevdiğimiz bazı oyunları oynamayacağımız anlamına geliyor. Durum böyle olunca birçok kullanıcı Windows 10 işletim sistemini tercih etmiyor.

Yazılım, bilgisayarınız da otomatik bir şekilde güncelleme yapacak ve sizlerin isteğine göre gerçekleşecek. Güncelleme şeklinde gelecek olan Windows 10 sürümü ile sizlere daha hızlı ve güvenli bir hizmet sunmaya hazır hale getiriyor. Güncelleştirme internet üzerinden indirilmeye hazır durumda.  Windows bu anlaşma hükümlerine bağlı olarak sizlere bu anlaşmayı kabul ettiriyor. Ancak haberin iyi tarafı ise bu güncelleştirmeyi istemiyorsanız kabul etmeyip kurmayabiliyorsunuz. Microsoft şirket olarak sizlere bu güncelleştirmeleri isteğe bağlı bölümde sizlere sunacak. Siz isterseniz bu güncelleştirmeyi kurup Windows’unuz da korsan oyunların kurulumuna izin vermeyebileceksiniz. Aslında olaya objektif bakıldığında güncelleme isteğe bağlı olduğu için sizlerin bu kurulumu evdeki bilgisayar kullanma durumlarına göre yapıp yapmamanız konusunda bilgilendirme alabilirsiniz.

Etiketler: ,

Yorum Yaz