Whatsapp Konuşmalarını E-Posta ile Göndermek

WhatsApp konuşmalarını farklı bir yerde yedeklemek istiyorsanız, sohbetleri kendi mail adresinize veya bir başkasının adresine gönderebilirsiniz. Gönderme işleminin nasıl yapılacağını aşağıdaki adımları takip ederek bulabilirsiniz.

 • WhatsApp uygulamasını açın ve aşağıdaki gibi Ayarlar bölümüne girin.

whatsapp 1a

 • Ayarlar bölümünden Sohbet Ayarları kısmına girin.

whatsapp 2

 

 • Burada Sohbeti e-postala bölümü bulunuyor. Buraya dokunun.

whatsapp 3

 

 • Sohbeti e-postala yazan yere dokunduğunuzda kimle hangi konuşmayı yedeklemek istiyorsanız o sohbete dokunun. Sohbeti e-postalaya dokunduğunuzda sayfaya otomatik yönlendirilirsiniz. Daha sonra yedekleyeceğiniz sohbeti seçtikten sonra aşağıdaki ekran karşınıza çıkar. Eğer yedekleyeceğiniz sohbet içerisinde medya (ses kaydı, dosya, fotoğraf) varsa onların da yedeklenip yedeklenmeyeceği sorulur. Tercihinize göre seçim yapın.

whatsapp 4

 

 • Yedekleyeceğiniz sohbetin uzunluğuna göre bekleme süresi değişir. Medyaları da yedekleyecekseniz işlem daha uzun sürebilir.

whatsapp 5

 

 • Sohbeti hangi kanalla gönderecekseniz onu seçin. Bu yazıda Gmail ile gönderim yapılacaktır.

whatsapp 6

 

 • Gmail seçeneğini seçtikten sonra gönderim sayfası açılacaktır. Telefonunuzda gmail oturumu açık olduğundan gönderici yani siz otomatik olarak tanımlanırsınız. Göndereceğiniz mail adresini ilgili alana yazın. Kendi mail adresinizi yazarsanız kendi kendinize mail gönderebilirsiniz. Resimde de gördüğünüz gibi ek olarak gönderilecek olan sohbet, bilgisayarınızda metin dosyası olarak açılacaktır. Yukarıda sarı işaretli ok simgesine dokunarak maili gönderebilirsiniz.

whatsapp 7ab

 

Etiketler: , , ,

Bu yazı için 3 yorum yapıldı:

 1. Ufuk diyor ki:

  Ben watsapp 2014-2015 yıllarında gelen ve giden mesajları geri yüklenmesini istiyorum

 2. dilan diyor ki:

  ya bu geçmişi de kapsıyor mu bn geçmişte yapılan sohpetleri (başkasının ) kendi telefonuma gelmesini istiyorum yardımcı olurmusunuz

 3. meto diyor ki:

  Merhaba whatsapp yazismalari otomatik hotmail yada g maile nasil kayde debilirim otomatik kaydetme yok baktim

Yorum Yaz