Resmin Bir Bölümünü Bulanıklaştırma Programsız Nasıl Yapılır?

Online olarak fotoğrafınızdaki bir bölgeyi nasıl puslu/ bulanık/ flu yapabileceğinizi aşağıdaki yazımızdaki adımları uygulayarak öğrenebilirsiniz.

 • Tarayıcımızdan www.befunky.com sitesine giriyoruz. Karşımızdaki ekrandan get started bölümüne tıklıyoruz.

befunky1

 • Karşımıza aşağıdaki ekrandaki gibi bir ekran geliyor. Burada beyaz sayfanın üzerindeki upload form bölümüne tıkladığımızda karşımıza bir menü açılıyor. Bu bölüm bizim düzenleyeceğimiz fotoğrafımızı siteye aktarmamızı sağlıyor. Fotoğrafımızı siteye nereden yükleyeceksek onu seçiyoruz. Bu yazımızda biz masaüstünden yükleme yapıyoruz. (desktop)

befunky2

 • Masaüstü simgesine tıklayıp bilgisayardan fotoğrafımızı seçtik. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi sol tarafta bir menü var. Buradan iki çubuk şeklinde görünen simgenin üzerine geldiğimizde edit yazan yere tıklıyoruz.

befunky3

 • Edite tıkladığımızda yeni bir menü açılıyor. Buradan blur yazan yere tıklıyoruz.

befunky4

 • Blur simgesine tıkladığımızda başka bir menü açılıyor. Buradaki araçları kullanarak bulanıklaştırmayı gerçekleştirebiliriz. Bunun için ilk önce paint yazan yere tıklıyoruz. Mavi kutu içindeki simgeye tıklıyoruz ve onu seçmiş oluyoruz. Yanındaki yeşil kutu içindekine tıklamıyoruz. Aksi halde tüm resim flu olur. Flulaştırma miktarını ayarlamak için paint yazısı yanındaki adjust yazan yere gelip miktar ayarı yapabiliriz. Fırça benzeri bir araç kullanacağımızdan brush size yazan yerden büyüklüğünü ayarlayabiliriz. Yine onun altındaki ayarlardan da bulanıklık şiddeti ayarlanabilir.

befunky5

 • Aşağıdaki resimdeki gibi tabeladaki broadway yazısını puslu yaptık. Bunun daha farklı resimlerde daha iyi görünebileceğini görebilirsiniz. İşlemi yaptıktan sonra sol taraftan Apply bölümüne tıklayıp işlemi kaydediyoruz. Daha sonra yeni fotoğrafımızı resmin üstündeki save butonuna tıklayarak bilgisayarımıza kaydediyoruz.

befunky6

Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

 1. keMAL diyor ki:

  Gesdirenler yisin diyorum, başka da birşey demiyorum!

  Adamın has bahçesi, adamın has bırkosu, dibi, dip oltası

  Eyv.

Yorum Yaz