Microsoft Band 2 Satışa Çıktı!.

Microsoft’un geçtiğimiz günlerde tanıtımını gerçekleştirdiği,  gelişmiş sağlık uygulamaları ve bildirim ekranına sahip akıllı bileklik Microsoft Band 2 satışa çıktı.

Yazılım ve Teknoloji ürünleri devleri arasında yer alan Microsoft, teknolojinin giyilebilir sektörüne Akıllı Bileklik  Microsoft Band ile ilk adımını attı. Ekim ayı başlarında Microsoft Band 2 olarak isminde yeniliğe gidilen akıllı bilekliğin  tanıtımı daha önceki yapılan bir lansmanda yapılmıştı.

iOS ve Android cihazlar ile Windows Phone telefon ile uyumluluğu bulunan Microsoft Band‘ın Türkiye pazarına ne zaman gireceği konusunda net bir açıklama gelmedi. Amazon, iken BestBuy, Taylormade gibi internet üzerinden alışveriş yapılabilecek sitelerde 250 dolar fiyat etiketiyle satın alınabilme imkanına sahip.

micband2

Microsoft Band özelliklerine biraz değinecek olursak, Kavisli modern tasarıma sahip cihaz Premium hissinde  Microsoft Band’ın kilit ve kayış kısımları değiştirilebilme imkanına sahip. Bildirimleri gösterme,GPS, kalp ritm ölçer,barometre,kalori ölçer, uyku takibi, uv monitör ve Cortana entegrasyon gibi özellikleri barındıran cihaz daha çok sağlık göz önüne alınarak üretilen cihaz denilebilir. Microsoft Health uygulaması sayesinde kullanıcılarına  yaptığı aktivitelerden gün içinde detaylı bir şekilde gösterimini sunan cihazın ayrıca VO2 Max özelliğiyle maksimum oksijen alımının oranında hesaplama yapabiliyor.

Etiketler: , ,

Yorum Yaz