Lenovo Notebook Klavye Aydınlatması Nasıl Açılır?

Lenovo Notebook/Ultrabook Klavye Işığı Nasıl Açılır?

Lenovo‘nun üst segment cihazlarında bulunan aydınlatmalı klavyeler cihaza oldukça şık bir görünüm katmakla kalmayıp aynı zamanda kullanım kolaylığı sağlıyor. Cihazların diğer özellikleri gibi aydınlatmalı klavyesinin de devreye alınıp devreden çıkarılmasını sağlayan FN tuş kombinasyonu mevcuttur.

Hemen hemen tüm modellerde FN+Space tuşu ile klavye aydınlatmasını aktif/pasif duruma getirebilirsiniz. Eğer bu tuş kombinasyonu başarısız olursa aşağıdaki adımları takip ederek Lenovo‘nun yardımcı programı ile de klavye ışığını kapatabilir ya da açabilirsiniz.

Lenovo Laptop Klavye Işığı Nasıl Açılır?

  • Lenovo cihazımızın klavyesinin ışığını açmak için veya kapatmak için ”Lenovo Settings” programını kullanacağız.
  • Aşağıda görüldüğü gibi Windows arama bölümüne ”Settings” yazıp ve sonuçlarda çıkan Lenovo Settings simgesine tıklayın.

lenoklav1

  • Bir sonraki adımda aşağıda görüldüğü gibi programın kullanım koşulları ve gizlilik ilkesi karşımıza çıkıyor. Eğer daha önce bu bilgisayarda bu programı kullandıysanız bu ekran karşınıza gelmeyecektir.
  • İleri butonuna tıklayın.

lenoklav2

  • Bir sonraki adımda ise ”Lenovo Pil Göstergesi” ile ilgili ekran karşımıza geliyor, aşağıda görüldüğü gibi görev çubuğunda bu göstergenin görülmesini  isterseniz, ”Görev çubuğundaki Lenovo Pil Göstergesi’ni kullanın” kutucuğunu işaretledikten sonra Son’a tıklayın.

lenoklav3

  • Bir sonraki adımda ise nihayet ekran aydınlatması ile ilgili işlem yapabileceğimiz bölüme geldik.
  • Aşağıda görüldüğü gibi sol taraftaki menüden klavye/mouse simgesine tıkladıktan sonra sağ taraftan ekranı aşağıya doğru kaydırın.
  • Son olarak ”KLAVYE ARKA IŞIĞI” yazan kısımdan klavye aydınlatmasını açıp kapatabilirsiniz.

lenoklav4

İşlem tamamlandı. İster Lenovo Settings programı ile ister FN+Space tuş kombinasyonu ile bu işlemi kolaylıkla yapabiliyorsunuz. Bu adımları uygulamanıza rağmen sonuç değişmiyorsa bilgisayarınızda donanımsal ya da yazılımsal bir problem oluşmuş olabilir.

Bu durumda bilgisayarınızdaki dosyalarınızı harici bir harddiske yedekledikten sonra, bilgisayarı fabrika ayarlarına döndürme ya da sistem geri yükleme gibi işlemler yapabilirsiniz. Sistem geri yükleme işleminde normal şartlarda veri kaybı olmaz ama her ihtimale karşı her zaman verilerinizi yedeklemeyi unutmayınız. Fabrika ayarlarına döndürme işlemi yapacaksanız mutlaka cihazınızdaki verilerinizi yedekleyiniz.

Sistem geri yükleme ve fabrika ayarlarına döndürme gibi konularda teknik desteğe ihtiyacınız var ise sayfamızdaki diğer yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz