Lenovo A7000 Hard Reset Nasıl Yapılır?

Android Cihazlarda Hard Reset

Android işletim sistemi ile çalışan cihazlarda, hard reset tuş kombinasyonları birbirine çok benzerlik gösterir.  Bir önceki yazımızda Lenovo A5000 modelinin hard reset kombinasyonunu incelemiştik. A7000 modelinde biraz daha farklılık gösterdiğinden dolayı sizlere bu yazıyı hazırladık.

Hangi durumlarda hard reset yapmalıyım?

Eğer cihazınız ilk günlerdeki performansından oldukça uzak ise,

Anlık donmalar takılmalar oluyorsa,

Şarj süresinde gözle görülür performans kaybı var ise,

Ekrana koyduğunuz desen kilidini unutma gibi bir durum var ise,

Cihaz fonksiyonlarının bir yada bir kaçı çalışmaması durumu ve bunun gibi durumlarda,

Hard reset işlemi yaparak bu sorunları ortadan kaldırabilirsiniz.  Ayrıca Hard reset işlemi yaparak cihazınızda bulunan bir problemin, fonksiyon kaybının yazılım kaynaklı mı donanım kaynaklı mı olduğunu tespit edebilirsiniz.

Örneğin, cihazınızda Wi-Fi açılmıyor. Açtığınızda da kendiliğinden kapanıyor diyelim.  Cihazı servise göndermeden önce Hard Reset işlemi yapabilirsiniz. Eğer Hard Reset işleminden sonra da sorun devam ediyorsa servise gönderebilirsiniz.

Dikkat:Hard Reset işlemine başlamadan önce şarj oranınızın en az %50 ve üzeri olmasına dikkat ediniz. Cihazınızda rehber dahil tüm bilgiler silinecektir. Yedeklerinizi alınız. Hafıza kartı takılı ise hafıza kartını çıkarınız. Hatalı uygulama yada herhangi bir nedenden dolayı cihazınızda oluşabilecek problemlerden www.gteknoloji.com sorumlu tutulamaz.

Aşağıdaki adımları takip ederek Lenovo A7000 hard reset işlemini yapabilirsiniz

 • Cihazınızı kapatınız. Aşağıdaki örnekte cihazınızın Ses Açma, Ses Kısma ve Cihazı Açma tuşlarının yerleri bulunuyor.

a7bin1

 • Cihaz kapalı iken ses açma ve ses kısma tuşlarına ve ardından güç tuşuna aynı anda basın ve basılı tutun(güç tuşuna 1 sn sonrasında basınız)
 • Cihazın açıldığını hissettiğiniz an güç tuşundan parmaklarınızı bırakınız.
 • Aşağıdaki örnekteki ekran geldiğinde tüm tuşları serbest bırakınız
 • Ses açma veya kısma tuşları ile wipe data/factory reset seçeneğinin üzerine gelin ve güç tuşu ile bu seçimi onaylayınız.

a7bin2

 • Bir sonraki ekranda yine ses açma yada kısma tuşları ile Yes — delete all user data seçeneğinin üzerine gelin ve güç tuşu ile bu seçimi onaylayınız.

a7bin3

 • Hard reset işlemi başladı. Maksimum 1 dk sonra cihazınız android system recovery ekranına geri dönecek.
 • Reboot system now seçili iken güç tuşuna basın, cihazınız ilk kurulum ekranında açılacaktır.

a7bin4

 

Etiketler: , , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

 1. ömer faruk demir diyor ki:

  hocam lenova a 7000 in geri ve home tuşlarımız çalışmıyor, hard reset atmaya çalıştık ama oda olmadı çünkü geri tuşuyla hard reset ekranına dönemiyorum. lütfen yardımcı olun teşekkürler

Yorum Yaz