Lenovo A5000 Hard Reset Nasıl Yapılır?

2015 yılı Şubat ayında piyasaya arz edilen, alt-orta segment kullanıcı kitlesini hedef alan Lenovo A5000 modeli özellikle uzun şarj süresi ile rakiplerinden bir adım öne çıkmıştı. Hemen hemen tüm akıllı telefonlarda olduğu gibi bu cihazın kullanıcılarında da gerektiğinde cihazı fabrika ayarlarına döndürme, sıfırlama, format atma gibi gereksinimler oluyor.

Sıfırlama, fabrika ayarlarına döndürme, format atma gibi ifadeler aynı anlamı taşır, Kullanıcıların ifade biçimi kendilerine göre değiştiğinden biz de bu ifadelere yer verdik.

Başlıca sebepleri ise, cihazın ağır çalışması, anlık donmalar, fazla yükleme, desen şifresi unutulması, ekran parolası unutulması, kullanım kaynaklı yazılımsal sorunlar olarak sıralanabilir.

Bu yazımızda Lenovo A5000 Android Akıllı Telefon nasıl hard reset yapılır? adım adım inceleyeceğiz.

Dikkat: İşleme başlamadan önce mutlaka tüm yedeklerinizi alınız. Şarj oranınızın %50 ve üzeri olmasına dikkat ediniz. Cihazınızın içindeki tüm veriler silinecek ve fabrika varsayılan değerlerine dönecektir. Hatalı uygulama yada herhangi bir sebepten dolayı cihazınızda oluşabilecek problemlerden www.gteknoloji.com sorumlu tutulamaz.

  • Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi cihaz kapalı durumda iken Ses yükseltme+Güç tuşlarına aynı anda basın ve basılı tutun.
  • Cihazın ekran aydınlatmasının yanması veya titremesi ile açıldığını hissedeceksiniz, Güç tuşundan parmağınızı çekin ve Ses yükseltme tuşuna basmaya devam edin.

a5000hard1

  • Aşağıdaki görüntüde görülen ekran karşınıza çıktığında ise Ses yükseltme tuşundan da parmağınızı çekebilirsiniz.
  • Ses azaltma tuşu ile wipe data/factory reset seçeneğinin üzerine gelin ve güç tuşu ile bu seçimi onaylayın.

a5000hard2

  • Bir sonraki ekranda yine ses azaltma yada yükseltme tuşlarını kullanarak Yes — delete all user data seçeneğinin üzerine gelin ve güç tuşu ile bu seçimi onaylayın.

a5000hard3

  • Kısa bir süre bekledikten sonra aşağıdaki gibi bir görüntü karşınıza gelecek.
  • Yine ses azaltma yada yükseltme tuşları ile reboot system now seçeneğinin üzerine gelin ve güç tuşu ile bu seçimi onaylayın.

a5000hard4

  • Telefonunuz yeniden açılacak ve ilk kurulum ekranı gelecektir. İlk kurulumu yaptıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Bazı modellerde ilk kurulum ekranı gelmeden cihaz direkt açılabilir.

İşlem tamamlandı.  Takıldığınız herhangi bir nokta olursa yazının altına yorum yaparak bize ulaşabilirsiniz.

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz