Kadınların En Çok Sevdiği Oyunlar

Günümüzde akıllı teknolojilerin gelişmesiyle oyun sektörü de oldukça hızlı bir ilerleme gösterdi. Oyun figürlerinin gerçeklikleri sayesinde oyun oynarken kendinizi oyunun içerisinde hissedebiliyorsunuz.

Üretilen oyunların genellikle erkeklere hitap ettiği, erkeklerin ilgi alanlarına uygun olduğu düşünülmekte, bu algı, kadınların oyunlara olan merakını gölgede bırakmaktaydı. Ancak büyük araştırma şirketlerinin yaptığı araştırmalara göre bu algıyı yıkan sonuçlar ortaya çıkmış, kadınların da en az erkekler kadar oyunlar hakkında bilgi sahibi olduğu hatta oyunları oynadıkları sonucuna varıldı.

Peki kadınlar en çok ne hangi oyunları oynuyor ?

Araştırmayı en ilginç kılan taraf ise burası. Kadınların en çok sevdiği oyunlar arasında başı kan ve vahşetle dolu olan Mortal Kombat X alıyor. Diğer en çok oynanan oyun ise açıklıkla nam salmış Grand Theft Auto 5. Üçüncü sırada ise daha neşeli ve kadınlara daha uygun olduğunu düşündüğümüz Little Big Planet 3 var. Listede kadınların oynadığı daha ilginç oyunlar da var ama özellikle dövüş oyunlarına olan bu ilginin erkeklere karşı beslenen öfkenin dışa vurumu şeklinde açıklaması olabilir diye de düşünülebilir.

Etiketler: , ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. Aslan diyor ki:

    Mobil oyunlar popüler olduktan sonra iyice tutkunu olmaya başladık kimse oyunlardan vazgeçemez oldu.

  2. corvadia diyor ki:

    çok aydınlatıcı bilgiler verilmiş teşekkürler

Yorum Yaz