iPhone 7’nin Çıkış Tarihi Sızdırıldı

İnternette dolaşan bazı haberlere göre Apple, iPhone 6S’i çıkarmak yerine direkt iPhone 7’yi çıkartacak. Hatta iddialara göre iPhone 7, 25 Eylül’de piyasaya çıkacak.

Söylentilere göre Apple, iPhone 6S‘i piyasaya sürmekten vazgeçti ve iPhone 7‘yi çıkarmaya hazırlanıyor. İddiaların boyutu öyle yerlere vardı ki iPhone 7‘nin görüntüleri ve özelliklerinin de sızdırıldığı konuşuluyor.

İşte sızdırılan iPhone 7’nin özellikleri

İddialara göre iPhone 7‘ler, iPhone 6 telefonlara göre boyut olarak daha büyük olacaklar ve iPhone telefonların klasik özelliği olan “home” tuşu iPhone 7‘de olmayacak. Bu tuş yerine telefon üzerinde parmak izi sensörü kullanılacak.

iPhone 7 telefonlarda kamera özellikleri de diğer iPhone telefonlara göre daha faklı olacak. 3 boyutlu fotoğraf çekme özelliği ilk defa bu telefona uyumlu olarak kullanılabilecek. Fotoğraflarda 3B özelliği kullanılarak çekilen fotoğrafların daha canlı olması ve fotoğrafa derinlik vermesi sağlanacak. Çift lensli kameraya sahip olacak olan iPhone 7, DSLR kameralarla aynı kalitede fotoğraflar çekebilecek.

Ayrıca iPhone 7 telefonlarda Force Touch teknolojisi olacak ve bu teknoloji sayesinde telefon ekranına dokunma süresi ve şiddeti ayarlı olacak. Bu  sayede uygulamalar daha kolay yönetilebilecek.

iPhone 7’nin çıkış tarihi de belli

Kulislerde konuşulanlara göre iPhone 7 telefonlar 25 Eylül’de IOS 9 işletim sistemiyle piyasaya sürülecek ve A8X işlemci kullanılacak. Bu işlemcinin iPhone 7’yi yüzde 30 civarında hızlandıracağı da söylentiler arasında.

 

Etiketler: , ,

Yorum Yaz