iPhone 6s Kasasında Bükülme Testi!

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modelleri ile diğer firmalara alay konusu olan Apple şirketi yeni çıkaracağı model üstünde bir takım düzeltmeler gerçekleştirmiş. İnternete sızdırılan iPhone 6s kasasının bükülme ile ilgili sorunların ortadan kalkıp kalkmadığını göreceğiz.

Büyük inç değerinde sahip akıllı telefonların Android işletim sistemi ile piyasaya sürülmesinden sonra Apple bu konuda diğer markalardan geri kalmıştı. Ancak geçtiğimiz modellerde bu tarz müşterileri de memnun etmeyi başardı. Diğer modellerine nazaran iPhone 6 ve Plus modellerinde ekran büyüklüğü açısından büyük bir adım atmıştı. Tabi ekranın büyük olmasının yanında bükülebilir olması da bir özellik olarak gösterildi. Ancak yapılan bir takım testler ve incelemeler sonucu bükülebilir açısından diğer firmalara alay konusu olan Apple çareyi 6s modelinde bulmuş gibi görünüyor.

bukulmeocg1

Youtube video kanalı üzerinden bir inceleme yapan Lewis adlı yayıncı bizlere 6s hakkında bir takım bükülme incelemesi gerçekleştireceğini duyurdu. Bu inceleme de cihazların bükülmeleri ile ilgili bir takım özellikleri ortaya çıkaran özel bir cihaz kullanarak bu testi gerçekleştiriyor. Yaptığı testlerde ise 6 ve 6s modellerinin birbiriyle hemen hemen aynı boyutlara sahip olduğunu ve ek olarak 2 farklı bölgede bükülebilir açısından bir takım değişiklikler meydana geldiğini görülüyor. Bu Apple şirketinin bükülme ilgili sorunları dikkate aldığının göstergesi diyebiliriz. Bir diğer söylememiz gereken husus ise kasa kalınlığının ve butonların 1.14 mm kalınlığında iken yükseltme yaparak 1.9 mm çıkartılması. Apple şirketinin alay konusu olduğu telefon kasası konusunda büyük adımlar attığını görüyoruz. Yayıncı birkaç gün önce bükülme ile ilgili testini Youtube kanalı üzerinden takipçileri ile paylaştı. Video şimdiden diğer kullanıcılara merak uyandırmış durumda. Sizlerde Apple telefonlarda ekran bükülme özelliğini dikkate alıyorsanız videoyu incelemenizi tavsiye ederiz. İyi seyirler!

Video linki :  https://www.youtube.com/watch?t=120&v=bSMUGGu7l-4

Etiketler: , ,

Yorum Yaz