iPhone 6S ile Yeni Kameraya Merhaba Deyin !

Apple 9 Eylül’de tanıtacağı yeni Iphone modeli 6s hakkında bilgileri sızdırmaya devam ediyor. Bilgiler arasında en dikkat çekeni ise 6s ve 6s Plus modellerinin kamerası.

Sızan bilgilere göre iPhone cihazlarının kamerası eski modellere göre artık hem megapiksel hem de renk haznesi açısından iyileştirildi. 8 MP ön kamera ve 12 MP arka kamera ile yeni modelinde kamera açısından da müşterilerini tatmin edecek olan Apple, 5 elementli lens kullanıldığını açıkladı.

6skamera1

Akıllı cihaz piyasasını takip eden kullanıcıların da bildiği gibi OnePlus tarzı Android tabanlı şirketler bu tarz teknolojileri daha önce kullandığını açıklamıştı. Hatta OnePlus 2 modelinde 5 değil 6 elementi bir lens kullanıldığı da daha önce sızdırılmıştı.

5 Element Nedir ?

Öncelikle akıllı cihazların kameralarında megapiksel kavramından önce lens kavramının daha önemli bir yapı olduğunu bilmemiz gerekiyor. Bir bakıma sizlerin telefonlarında ne kadar yüksek megapiksel kamera olursa olsun kaliteli bir lens kullanmadıktan sonra yüksek performans almanız çokta mümkün değil. İşte bu konuda 5 elementli lens bizlere kamera kalitesi açısından daha net bir fotoğraf almamıza yardımcı oluyor diyebiliriz.

İşte bu nedenle 5 elementli lens kullanılan Iphone 6s ve 6s Plus modellerinin kamerası en çok merak edilen konu oldu.

Etiketler: , ,

Yorum Yaz