Instagram Kullanıcıları! Preinsta ile Kararsız Kalmayın

Preinsta Nedir?

Instagram uygulamasını aktif olarak kullanıyor iseniz, mutlaka fotoğraf eklerken birbirine benzer 2 fotoğraf arasında kararsız kaldığınız olmuştur. Preinsta uygulaması tam da bu konuda imdadınıza yetişiyor. Birbirine benzer bu 2 fotoğrafı Preinsta uygulaması ile diğer kullanıcılarla paylaşıyorsunuz, onlar da fotoğraflarınıza beğeni bırakarak karar vermenize yardımcı oluyorlar. Amaç sosyal medya ortamında paylaşılacak fotoda karar kılmak için tarafsız bir ortamda oylama yapmak olduğuna göre sadece Instagram kullanıcıları değil, Facebook için de kullanılabilir. Preinsta uygulaması an itibari ile sadece App Store‘da bulunduğundan, şimdilik sadece Iphone‘lar için kullanılabiliyor, Android cihazlar için önümüzdeki günlerde mutlaka Google Play Store‘da yer alacaktır.

Preinsta Nasıl Kullanılır?

Uygulamanın kullanımı oldukça basit olduğundan dolayı adım adım resimli anlatımını yayınlamıyoruz. App Store üzerinden indirdikten sonra ister kayıt olarak ister Facebook üzerinden hesap açabiliyorsunuz. Hesap açtıktan sonra uygulama arayüzüne erişmiş oluyorsunuz.

Aşağıdaki ekran görüntüsüne baktığımızda kullanıcı 2 fotoğrafını paylaşıyor. Biri siyah beyaz diğeri renkli fotoğraflardan renkli olan daha çok oy almış. Muhtemelen bu kullanıcı renkli fotoğrafı instagram‘da paylaşacak.

preinsta1

Uygulamanın çalışma mantığı bu şekilde, sizin fotoğrafınıza oy veren kullanıcıların profiline erişemiyorsunuz veya herhangi bir kullanıcı ile iletişime geçemiyorsunuz.

Aşağıdaki örnekte de görüldüğü gibi sadece cihazınız kilit ekranında iken sizin fotoğrafınızı beğenen kullanıcılar ile ilgili bildirim geliyor. Bildirim üzerinden kimin beğendiğini görebiliyorsunuz fakat beğenen kişinin profiline erişemiyorsunuz.

preinsta2

Not: Yukarıdaki ekran görüntüsündeki profil isimleri gizlilik gereği silinmiştir.

Bu özellikler avantaj mı dezavantaj mı kullanıcıya göre mutlaka değişiklik gösterecektir. Fakat ileriki dönemlerde uygulamayı daha eğlenceli kılan ek fonksiyonların mutlaka geleceğini düşünüyoruz.

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz