Firefox Kullananlar Dikkat Bilgileriniz Çalınabilir !

Tarayıcı dendiğinde akla gelen isimler arasında büyük bir pay sahibi olan Firefox, geçtiğimiz günlerde yapılan hack saldırıları yüzünden zor günler geçiriyor.Firefox kullanıcısı iseniz sizlerin de bilgileri tehlike altında olabilir. Tarayıcınızı kullanırken bir kez daha düşünün diyoruz. İşte haberin devamı!

Tarayıcı piyasası gün geçtikçe yeni web tarayıcılarına tanıklık ediyor. Ancak piyasanın en tanıdık isimleri her zaman namını korumakta. Bunlardan biri olan Firefox yüksek bir kullanıcı ağına sahip diyebiliriz. Geçenlerde ortaya çıkan PDF türündeki dosyaları okuma hatası yüzünden birçok alanda açık veren şirket bu saldırıların külfetini çekmek zorunda kaldı. Ancak firma güvenlik önlemlerini almakta çok geç kalmadı.

firefox1

Rusya’da haber kaynaklı bir site aracılığıyla paylaşılan haber, hack takımları tarafından zararlı PDF dosyaları oluşturma aracılığıyla bilgisayarın hard disklerine erişebiliyor ve rahatsız durumlar oluşturabiliyor. Tabi bizde şaşırdık bunca saldırının tek mimarisi bir PDF dosyası mı deyince. Evet, sadece bir PDF dosyası! Şimdi durum böyle olunca siz Linux ve Windows işletim sistemi kullananlar bilgilerinizi ve şifrelerinize erişim gerçekleşiyor.Bu durumlarda sizlerin bilgileri de istenmeyen ellere geçebiliyor. Çoğu kullanıcı ne yazıkki bu konuda bilinçlenmiş değil. Bu durumu fark eden Firefox şirketi anında hatayı düzelterek bir yeni yama yayımlayarak hatayı düzelttiklerini belirtti. Güncellemenin gerçekten ne kadar yararlı olduğunu bu haberimizi okuduktan sonra anlayacaksınız. Yamanın sürümü ise 39.0.3 olarak belirtildi. Sizde Firefox internet tarayıcı kullanıyorsanız, bahsettiğimiz saldırılarından korunmak için yayımlanan yeni sürümü kesinlikle indirmenizi tavsiye ediyoruz.

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz