Facebook ve Twitter Hesaplarını Birbirine Bağlamak

Hem Facebook hem de Twitter hesabınız varsa ve birinde paylaştığınız gönderiyi ötekinde de paylaşmak istiyorsanız ve zamandan tasarruf etmek isterseniz iki hesabı birbirine bağlayabilirsiniz. Böylece Facebook’ta veya Twitter’da paylaştıklarınız öteki hesabınızda da otomatik olarak paylaşılacaktır. Birbirine bağlama işleminin adımlarını aşağıdaki yazıda bulabilirsiniz.

  • İnternet tarayıcımızda adres çubuğuna www.facebook.com/twitter yazıp enter tuşuna basıyoruz.

facebook - twitter

 

  • Karşımıza aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi ekran gelecek. Facebook profilinizi Twitter profilinize bağlamak için kırmızı kutu içindeki alana yani profilimi twitter’a bağla bölümüne tıklıyoruz. Facebook sayfanızı Twitter’a bağlamak istiyorsanız hemen altındaki bir sayfayı Twitter’a bağla bölümüne tıklıyoruz.

facebook - twitter 2

 

  • Yukardaki seçeneklerden birini seçip tıkladığımızda aşağıdaki ekran karşımıza gelecek. Burada Twitter kullanıcı adınızı ve şifrenizi ilgili alana yazıp uygulamaya izin ver bölümüne tıklayın.

facebook - twitter 3

 

  • İşlem tamamlanmıştır. Yaptığınız paylaşımlar her iki hesapta da görülecektir.

Etiketler: , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. cihad diyor ki:

    bu işlemleri yaptım ama facebooktaki gönderilerim twittera düştüğünde bağlantı adresinde hata veriyordu. bende bağlantıyı kestim twitterdan. ancak facebook.com/twitter a tekrar girdiğimde facebookta hala bağlantıyı kaldır butonu bulunuyor. şuan tekrar bağlamak istiyorum ama facebook ta bağlı görünüyor twitterda ise uygulama yok nasıl yapcam bilemedim yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum Yaz