Facebook Hesabımı Kalıcı Olarak Nasıl Silebilirim?

Facebook Hesap Dondurma ve Silme Nasıl Yapılır?

Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de en çok kullanılan sosyal paylaşım sitesi Facebook‘da kullanıcılar zaman zaman hesaplarını yeniden açmamak üzere kalıcı olarak silmek istemektedirler. Fakat genellikle dondurma işlemi ile silme işlemini karıştırılmakta ve kullanıcılar Facebook hesaplarını dondurarak dışarıdan sadece başkalarının erişime engellemektedir. Facebook dondurma işlemini gerçekleştirdiğinizde hesabınızı yeniden aktifleştirerek, eski bilgileriniz ile hesabınızı kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Fakat silme işlemini gerçekleştirdiğinizde hesabınıza 2 hafta içerisinde giriş yapmadığınız takdirde tüm bilgileriniz kalıcı olarak silinir ve yeniden hesabınıza kaldığınız yerden devam edemezsiniz.

Facebook Hesap Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?

  • Profilinize giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan menü kısmını açarak Ayarlar sekmesine tıklayınız.

facesil1

  • Karşınıza gelen ekranda “Güvenlik” sekmesine tıklayınız ve sayfanın en altında bulunan “Hesabını Dondur” kısmındaki “Düzenle” linkine tıklayınız.

facesil2

  • Bir sonraki adımda gelen sayfada hesabınızı dondurma nedenini seçtikten sonra “Dondur” butonuna tıklayınız. Daha sonra gelen pencerede emin olup olmadığınız sorulacaktır. “Şimdi Dondur” butonuna tıkladığınızda Facebook hesabınız doldurularak kapatılacaktır.

facesil3

  • İşlem tamamlandığında karşınıza aşağıdaki uyarı ekranı gelecektir.

facesil4

Facebook hesabınızdaki tüm paylaşımların ve bilgilerin kalıcı olarak silinmesini istiyorsanız “hesap silme işlemini” gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Hesap silme işlemini gerçekleştirdiğinizde hesabınızdaki tüm veriler kalıcı olarak silinecek ve profilinize kimse erişim sağlayamayacaktır. Silme işleminin tamamlanabilmesi için 2 hafta boyunca hesabınıza giriş yapmamanız gerekmektedir.

Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

  • Linkle tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir uyarı ekranı gelecektir. Uyarıyı dikkatli bir şekilde okuduktan sonra “Hesabımı Sil” butonuna tıklayınız.

facesil5

  • Butona tıkladıktan sonra gelen sayfada silme işlemini gerçekleştirmek için şifrenizi giriniz ve doğrulama kısmında size sorulan fotoğrafları işaretleyiniz.

facesil6

  • İşlemi tamamladığınızda silme işlemi başarıyla gerçekleşmiş olacaktır.

facesil7

  • Tamam dedikten sonra 14 gün içerisinde facebook hesabınıza yeniden giriş yapmadığınız sürece hesabınız silinecektir. 14 gün içerisinde hesabınızı yeniden açarak silme işlemini iptal edebilirsiniz ya da kaldığı yerden devam ettirebilirsiniz.

facesil8

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz