En Kullanışlı AntiVirüs Programları 2015

İnternet kullanımı arttıkça beraberinde bir takım güvenlik sorunlarını da getiriyor. Özellikle internet üzerinden banka ve kredi kartıyla alışveriş yapan, banka ve e-devlet işlemlerini kullanan kişilerin güvenlik konusunda daha dikkatli davranması gerekmekte. Kötü niyetli yazılımların türü ve sayısı arttıkça her yıl listeye yeni anti virüs programları ve mevcut olan programların yeni sürümleri de gelmekte. Siber saldırılara maruz kalmamak için kullanabileceğiniz anti virüs programlarından bazılarını sizin için derledik.

  • G-Data: Kullanım kolaylığı bakımından yüksek performansa sahip anti virüs programıdır. Bilgisayarlara da çok fazla bir yük bindirmemesi tercih edilmesini sağlıyor. Ancak koruma konusunda standart özelliklere sahip. Bankacılık gibi işlemleri bilgisayar üzerinden yapanlar için kullanışlı değil ama interneti araştırma amacıyla kullananlar için ideal bir tercih.
  • Norton: Bilinen en eski ve başarılı anti virüs programlarından birisidir. Bir ara çıkartmış olduğu yeni sürümlerin bilgisayarlara yüklemiş olduğu ağırlık nedeniyle kullanıcılarını kaybetse de bu durum bir sürü sonra eski haline döndü. Yeni sürümlerinde bilgisayar hem performansından kaybetmiyor hem de internet üzerinden ve harici disklerden bilgisayarınıza bulaşabilecek zararlı yazılımlara engel oluyor.
  • Kaspersky: Anti virüs piyasasının her zaman en iyileri arasında yer alan programlardan biridir. Sürekli getirmiş olduğu yenilikler sayesinde adından oldukça bahsettirmiştir. Özellikle internet bankacılığını kullanarak para transferleri yapanlar için ayrı düşünülmüş özel yazılımla beraber kuruluyor. Ancak fiyatı da piyasadaki anti virüs programlarına göre biraz pahalı. Ancak güvenliğe üst düzey önem verenler için oldukça ideal.
  • Bit Defender: Daha uygun bir fiyata anti virüs almak isteyenler için 2015 senesinin tercih edilebilir anti virüs programları arasında yer alıyor. Hem hızlı hem de koruma konusunda yetenekli.
  • Eset: Uygun fiyata satılan bir başka anti virüs programı. Bilgisayarınızın performansını olumsuz etkilemez ve çok hızlı bir şekilde çalışır. Güvenlik konusunda da başarılı.

Not:Rastgele listelenmiştir.  Birbirlerine karşı olan üstünlükleri yada eksiklikleri analiz edilmemiştir.

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz