Clap to Find Uygulaması ile Kaybolan Android Telefonu Bulma

Evde, odada, ofis içinde sürekli telefonunu kaybeden biriyseniz artık telefonunuzu bulmak daha kolay. Üstelik telefonunuz sessiz veya uçak modunda olsa da. Yapmanız gereken Android cihazınıza Clap to Find uygulamasını indirmek ve alkışlamak.

Bu yazımızda sizin için Clap to Find uygulamasının nasıl çalıştığını inceleyeceğiz.

  • Uygulamayı Play Store üzerinden telefonumuza indiriyoruz ve uygulamayı açıyoruz. Karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran geliyor. Burada uygulamanın çalışma mantığı kısaca anlatılıyor. Ekranı sola doğru kaydırıp son ekrana geliyoruz. Burada bize 5 saniye süre veriliyor ve 3 kez arka arkaya  alkışlamamız isteniyor. Bu arada uygulama alkışımızdan çıkan sesi kaydediyor.

clap 1

  • 3 kez alkışladıktan sonra sesi algılayan uygulama bunun doğru olup olmadığı soruyor. Burada yes diyoruz.

clap 2

  • Yes dedikten sonra başka bir ekran geliyor. Burada uygulamanın aktif olması için kırmızı kutu içindeki butonu yukarıya çekiyoruz. Böylece uygulama çalışabilir duruma geliyor. Aktif görüntüsü ikinci fotoğrafta gösterilmiştir. Daha sonra altta yer alan Clap Detection Sensitivity yazan yere dokunuyoruz.

clap 3

clap 4

  • Clap Detection Sensitivity yazan yere girdiğimizde aşağıdaki gibi bir ekran açılıyor. Burada oda içinde nerede ne kadar şiddetle alkışlamamız gerektiğini test ediyoruz. Uzaklığı ve şiddeti ayarladıktan sonra clap detection sensitivity yazan yere tekrar dokunup bir önceki ekrana dönüyoruz.

clap 5

  • Bu kez en altta bulunan alert settings yazan bölüme giriyoruz. Burada telefonun alkış sonrası nasıl tepki vereceğini ayarlıyoruz. Hangi sesle çalmasını seçmek için ringtone yazan yere girip telefonumuzdan ses seçebiliyoruz. Volume yazan yerden sesin yüksekliğini ayarlıyoruz. Alert mode yazan yerde üç tane seçenek bulunuyor. Sound sesli; vibrate titreşimli; flash ışıklı anlamına geliyor. Vibrate seçeneğini dokunarak işaretlerseniz telefonunuz ses ile birlikte titreyecektir. Flash seçeneğini de seçerseniz telefonunuz flaşı yanıp sönecek böylece karanlık ortamda rahatça telefonunuzu bulabileceksiniz. En altta sound stop after bölümünde çalar saat simgeleri bulunuyor. Burada telefon çalmaya başladığında ne kadar süre sonra durmasını seçiyoruz.

clap 6

 

  • Ayarları yaptıktan sonra alert settings yazan yere tıklayarak ilk ekrana dönüyoruz ve telefondan geri tuşuna basarak çıkış yapıyoruz. Ancak çıkmadan önce aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Burada uygulamanın arka planda çalışıp çalışmamasını soruyor. Yes diyerek uygulamadan çıkıyoruz.

clap 7

  • Uygulama telefonunuzda olduğu sürece kaybettiğiniz telefonunuzu bulmak için üç kez arka arkaya alkışlamanız yeterli olacaktır. Alkışladığınızda seçtiğiniz seçeneklere göre telefonunuz çalmaya başlayacak, titreyecek veya flaş yanıp sönecektir.

 

 

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz