Çerçevesiz Akıllı Telefon: Aquos Crystal 2

Geçtiğimiz yıl Aquos Crystal model telefonla dikkatleri üzerine çeken Japon elektronik devi Sharp, ürettiği çerçevesiz akıllı telefon Aquos Crystal 2’yi duyurdu.

Köklü Japon elektronik firması Sharp, akıllı telefon pazarına girişte geç kalmış olsa da piyasaya çıkaracağı yeni akıllı telefon modeli  Aquos Crystal 2 ile adından oldukça bahsettirecek gibi görünüyor. Cihazın diğer akıllı telefonlardan en büyük farkı ise çerçevesiz ve su geçirmez oluşu.

5,2 ,nç büyüklüğündeki cihaz Snapdragon 400 işlemci barındırıyor. Su geçirmeyen özelliğiyle telefon, S-PureLED teknolojisiyle donatılmış çerçevesiz ekrana sahip. 16 GB dahili depolama ve 128 GB microSD desteği bulunan Aquos Crystal 2’de 2 GB RAM bulunuyor. Cihaz, 8 megapiksellik arka ve 2,1 megapiksellik ön kamerayla fotoğraf performansında eksik kalacak gibi görünüyor.

Haziran ayı sonlarında piyasaya çıkacak olan Aquos Crystal 2, ilk olarak Japonya’da satışa sunulacak. Cihazın fiyatı ve Avrupa ve Amerika’da ne zaman satışa sunulacağı henüz kesinlik kazanmadı.

 

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz