Akıllı Saat Furyasında No.1 Sesleri

Akıllı telefon üreticilerin tamamına yakınının son dönemlerde akıllı saat için de adım attıklarını biliyoruz. Genel olarak bilindik markalar 150 $ civarı satışa çıkardıkları modellerine rakip olarak NO.1 adlı firma daha cazip koşullarda ürünlerini sunmaya başladı. Çin merkezli bu firma Watch S3 modeli akıllı saati ile piyasada ciddi bir isim yapacağa benziyor. Genelde ucuz saatlerde kullanılandan farklı bir kasa ve kayış kullanan firma, ürününü 57 $ gibi bir fiyatla satışa sunuyor. Daha önce bazı Samsung akıllı saatlerinin klonu gibi sunulan modellerden farklılık gösteren bu ürün hakkında biraz detaylara girecek olursak;

Watch S3 Akıllı Saat Teknik Özellikleri

Ürün hakkında en belirgin özelliklerden birisi Bluetooth 4.0 destekliyor olması. Ancak eski modellerine göre ekran genişliğinde gerilemeler de göze çarpmıyor değil. 3 ayrı renkli olması da tercih sebebi olabiliyor. Batarya ve micro USB uçlu şarj kablosu ile birlikte geliyor. 350 mAh batarya ile uzun bir şarj süresi sağlasa da rakiplerinden biraz geri kalmış gibi görünüyor. Klasikliğinin yanında şıklığı da öne çıkaran Watch S3, sağlam bir çelik gövdeye ve dayanıklı bir kayışa sahip. 1.22 inç genişliği bulunan bu saat, 240 x 240 piksel çözünürlüğe sahip. IPS tipinde bir dokunmatik ekrana sahip olması nedeniyle sağlıklı bir görüş sunuyor. İddia edildiği kadar sert camlı olmadığına dair bazı iddiaların da kol gezdiğini bilmekte yarar var.

no1watch1

MediaTek üretimi olan MT2502 tek çekirdekli işlemci, 2G GSM radyosu var. FM radyo alıcısının bulunmasına rağmen neden aktif edilmediği pek anlaşılır bir durum değil. Eğer USB aracılığı ile PC’ye bağlanacak olursa depolama birimi olarak algılanıyor. Fakat USB modu ile aktarım hızı oldukça yavaş. Saniyede 350 KB aktarım hızı biraz yavaş kalıyor. 64 MB bellek ve 128 MB ROM olması sebebiyle bu hızın daha da artmasını beklemen biraz fantezi olur. İşletim sisteminden sonra hafızada boşluk kalmayacağı için microSD ile desteklemek zorunlu gibi.

Watch S3 ve Fiziki yapısı

Watch S3, bu özelliklerine rağmen sanıldığı gibi çok da kalın bir saat değil. 54 X 42,5 x 13 mm ölçülerinde  ve 55,2 gr ağırlığında. Hem Android hem de iOS işletim sistemli mobil cihazlar ile veri aktarımı sağlayabiliyor. Sonuç olarak fiyatı ile kıyaslama yapıldığında Watch S3, iyi bir seçenek gibi duruyor. Ses çıkışında ve telefon görüşmelerinde herhangi bir sorun yaşanmadığına göre iyi bir akıllı saat tercihi olabilecektir.

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz